Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

Νίκη επί της ΑΕΛ με σκορ 94-80

Ο Φάρος Κερατσινίου επικράτησε με σκορ 94-80 επί της ΑΕΛ στη Λάρισα για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Η ομάδα μας ξεκίνησε λίγο νευρικά το ματς με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ στο 5’00» με 14-6. Λίγο αργότερα πλησίασε στους έξι πόντους(22-16) και ισοφάρισε στο τέλος της περιόδου σε 22-22.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Σάββα Συμεωνίδη πήραν… μπρος και πέρασαν μπροστά με 44-29, κάνοντας δηλαδή ένα σερί 22-7 έναντι του αντιπάλου. Στο τέλος του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι μείωσαν τη διαφορά στους δώδεκα(48-36).
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Φάρος ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ (39-56 στο 23’00», 50-62 στο 27’30») με αποτέλεσμα η τρίτη περίοδος να τον βρει προηγούμενο με δεκατρείς πόντους(67-54).
Το σκηνικό δεν άλλαξε στην τελευταία περίοδο με την ομάδα μας να προηγείται συνεχώς χωρίς να απειλείται σε κανενά σημείο του παιχνιδιού. Έτσι, ο Φάρος μας πήρε τη νίκη μέσα στη Λάρισα με σκορ 94-80.

Δεκάλεπτα: 22-22, 36-48, 54-67, 80-94

ΑΕΛ(Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 2 , Καρατάσιος 4, Σταμπουλής 8(1) Παπαχρήστος 16(2), Πολίτης 16(2) , Φιλιππόπουλος 1 , Τσιλούλης 12(3) , Μαλτέσιος 2 , Κούβελας , Τσούτσος 10(2), Θορστέινσον 9(1)

Φάρος Κερατσινίου(Συμεωνίδης): Σκορδίλης 19, Βασιλόπουλος 4, Κουντουράς, Καράμπουλας 17(3), Πετροδημόπουλος 9,  Λιακόπουλος 14, Κακαρούδης 11(1), Δημάκος 5, Κατούφας 13(1), Παπαδόπούλος 2.