Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

«Πάλεψε” αλλά δεν τα κατάφερε

Ο Φάρος Κερατσινίου «πάλεψε” αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερε απέναντι στον Ολυμπιακό και ηττήθηκε στον ημιτελικό με σκορ 80-47 και πλέον θα κυνηγήσει την τρίτη θέση κόντρα στον Αθηναϊκό την Κυριακή στις 15:30.
Ο Ολυμπιακός από την αρχή του παιχνιδιού πήρε μία διαφορά ασφαλείας μην αφήνοντας στην ομάδα μας τη δυνατότητα να αντιδράσει σε κανένα σημείο της αναμέτρησης. Η άμυνα του Φάρου μας στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν και η καλύτερη όμως στις αρχές τις επανάληψης κατάφεραν να αφήσουν «άποντο” τους αντιπάλους τους για τρία λεπτά. Ο Ολυμπιακός όμως έχοντας επιβάλλει το ρυθμό του κρατούσε την υπέρ του διαφορά.
Η ομάδα μας πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις απέναντι σ’ ένα πάρα πολύ δυνατό αντίπαλο με αποτέλεσμα να ηττηθεί με σκορ 80-47.
Ο Φάρος μας θα αντιμετωπίσει την Κυριακή στις 15:30 τον Αθηναϊκό για την τρίτη θέση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Δεκάλεπτα: 14-26, 25-47, 36-56, 47-80

Φάρος Κερατσινίου(Λειβάδης): Γκριτζά 5, Καλογήρου, Παπαμιχαήλ, Μαγκλάρα 12, Κεχαγιά 1, Δίελα, Τζόνσον 9, Αλεξανδρίδου, Γουόκερ 16(1), Γούναρη 4(1), Καρακασίδου

Ολυμπιακός(Μίσσας): Μάζιτς 3(1), Σταμάτη 12(2), Χατζηνικολάου 4, Μάλτση 5(1), Νικολοπούλου 4, Χαλιβερα, Σωτηρίου 4, Άντερσον 15(2), Σπυριδοπούλου 3(1), Κοσμά, Καλτσίδου 12.