Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

Ισοπεδωτικός….Φάρος(92-49) τον Ολυμπιακό Βόλου

Ο Φάρος μας επικράτησε με σκορ 92-49 επί του Ολυμπιακού Βόλου για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών στο «Π. Νικολαΐδης”.
Σ’ ένα παιχνίδι με έναν…θεατή η ομάδα μας πήρε μια πολύ εύκολη νίκη απέναντι στην ομάδα του Βόλου.
Ο Φάρος μας στις αρχές της αναμέτρησης υποχρέωσε τον Ολυμπιακό Βόλου να μείνει άποντος για πέντε ολόκληρα λεπτά με το σκορ να είναι 14-0 στο 5’00”. Η διαφορά έφτασε τους δεκαέξι πόντους(23-7) με βολές της Παπαμιχαήλ ατο 8’00” με το δεκάλεπτο να βρίσκει την ομάδα μας μπροστά με 25-9.
Στη δεύτερη περίοδο και με τις παίκτριες του Γιώργου Λειβάδη να έχουν πάρει…φόρα η διαφορά έφτασε τους τριάντα πόντους(41-11) στο 15’00”. Δεν άλλαξε κάτι έως το τέλος του ημιχρόνου όπου το σκορ ήταν 54-26.
Από την επανάληψη έως και τη λήξη του παιχνιδιού το σκηνικό δεν άλλαξε με τον προπονητή μας να δίνει χρόνο συμμετοχής και στις νεαρές παίκτριές μας και Ο Φάρος μας να πήρε μια εύκολη νίκη με σκορ 92-49.

Δεκάλεπτα: 25-9, 54-26, 70-34, 92-49

Φάρος Κερατσινίου(Λειβάδης): Γκριτζά 4(5 ασ., 3 κλεψ.) Καλογήρου 9(1)(5 ασ., 2 κλεψ.), Γούναρη 5 , Παπαμιχαήλ 14(10 ριμπ.), Μαγκλάρα 9(4 ασ.), Παπαδοπούλου ,Δίελα 12(2)(8 ριμπ., 5 ασ.), Τζόνσον 14(11 ριμπ.) Αλεξανδρίδου 2, Γουόκερ 21(7 ριμπ.), Καρακασίδου 2.

Ολυμπιακός Βόλου(Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 11(3), Παγκαλίδου 2, Γαλιατσάτου, Ταντουρόφσκα 14(3), Σουλτάνη, Τότση, Άντριους 17, Διαμαντοπούλου 1, Κωτούλα 1, Δεληγιάννη 3.