Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

Ήττα από τον Ολυμπιακό

Ο Φάρος Κερατσινίου ηττήθηκε με σκορ 74-49 από τον Ολυμπιακό στο ΔΑΚ Γλυφάδας για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Στις αρχές του πρώτου δεκαλέπτου ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 4-0 όμως με καλάθια της Παπαμιχαήλ ισοφάρισε σε 4-4 στο 3’30». Οι γηπεδούχες με ένα σερί 10-1 πέρασαν μπροστά με 14-5 στο 5’30» και στο 6’30» με 17-7. Με καλάθι και φάουλ της Γκριτζά ο Φάρος μας μείωσε σε 17-12 και λίγο αργότερα με βολές της Γούναρη σε 17-14. Η πρώτη περίοδος βρήκε τον Ολυμπιακό μπροστα με 19-16.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο με καλάθι της η Μαγκλάρα μείωσε στον πόντο(19-18). Ο Ολυμπιακός αντέδρασε και με σερί 8-2 πέρασε μπροστά με 27-20. Με τις Παπαμιχαήλ, Τζόνσον και Γουόκερ να σκοράρουν η ομάδα μας πλησίασε στον πόντο(29-28). Και 10″ πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Φάρος μας πέρασε μπροστά με 30-29. Το κλείσιμο του ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 30-30.
Στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου ο Φάρος μας ήταν κοντά στο σκορ έως το 27’30» όταν και ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 48-34. Το τέλος της τρίτης περιόδου βρήκε την ομάδα μας πίσω στο σκορ με 54-40.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός άρχε να διευρύνει την υπέρ του διαφορά ολοένα και περισσότερο έως το τέλος του παιχνιδιού με το σκορ του αγώνα να είναι 74-49.

Δεκάλεπτα: 19-16, 30-30, 54-40, 74-49.

Ολυμπιακός(Μίσσας): Μάζιτς 4, Σταμάτη 2, Σπυριδοπούλου 8(1), Χατζηνικολάου 7(1), Μάλτση 6(2), Νικολοπούλου 4, Σωτηρίου , Καλτσίδου 15(2), Άντερσον 19, Μακολι 9.

Φάρος Κερατσινίου(Λειβάδης): Γκριτζά 3, Καλογήρου, Γούναρη 6 , Παπαμιχαήλ 8(8 ριμπ.), Μαγκλάρα 8, Δίελα, Τζόνσον 14(14 ριμπ), Αλεξανδρίδου , Γουόκερ 10, Καρακασίδου.