Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

Νίκησε(57-53) τη…Νίκη Λευκάδας ο Φάρος μας!

Ο Φάρος Κερατσινίου επικράτησε με σκορ 57-53 επί της Νίκης Λευκάδας στο «Π. Νικολαΐδης” για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.
Η ομάδα μας που αγωνίστηκε χωρίς την αρχηγό της, Ζωή Κεχαγιά η οποία λόγω τραυματισμού έμεινε εκτός και είναι άγνωστο και το πότε θα επιστρέψει στα παρκέ, προηγήθηκε από το πρώτο δεκάλεπτο κρατώντας την υπέρ της διαφορά έως το τέλος της αναμέτρησης. Έτσι, η πρώτη περίοδος βρήκε το Φάρο μας μπροστα με 16-10.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Φάρος μας συνέχισε με αμείωτο ρυθμό την προσπάθειά του με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο με 29-18 υπέρ του.
Στην επανάληψη οι παίκτριές μας δεν άφησαν και πάλι το δικαίωμα στις φιλοξενούμενες να αντιδράσουν προηγούμενες με 42-35 στο τρίτο δεκάλεπτο.
Στην τελευταία περίοδο με το πάθος που διακρίνει τις παίκτριες του Γιώργου Λειβάδη και παρά τις δυσκολίες πήραμε μια σημαντική νίκη με σκορ 57-53 απέναντι σε ενα δυνατό αντίπαλο.

Δεκάλεπτα: 16-10, 29-18, 42-35, 57-53

Φάρος Κερατσινίου(Λειβάδης): Γκριτζά 6, Καλογήρου 7(1), Γούναρη 9(3), Παπαμιχαήλ 6, Μαγκλάρα 5(8 ριμπ.), Καραπατάκη ,Δίελα 2, Τζόνσον 14(18 ριμπ.), Αλεξανδρίδου , Γουόκερ 8(8 ριμπ.)

Νίκη Λευκάδας(Δουβίτσας): Τελίδου 8(1), Τσινέκε 10, Γουάιτιντ 12, Τσαμπουρη 3(1), Όστρια 16(2), Κοντογεώργου 4.