Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

Νίκη(81-45) τον Παναθλητικό αφιερωμένη στην Ευτέρπη!

Ο Φάρος Κερατσινίου επικράτησε εύκολα απέναντι στον Παναθλητικό με σκορ 81-45 για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναίκων. Η νίκη αυτή είναι αφιερωμένη στη νεαρή παίκτριά μας, Ευτέρπη Κοτζαΐτση η οποία χειρουργήθηκε σήμερα με επιτυχία από το γιατρό μας, Αναστάσιο Τόκη στο Μετροπόλιταν, καθώς υπέστη ρήξη χιαστού στο αριστερό της γόνατο.
Η ομάδα μας από την αρχή του παιχνιδιού μπήκε δυναμικά αλλά ο αντίπαλος αντιστεκόταν με αποτέλεσμα το πρώτο δεκάλεπτο να κλείσει με σκορ 21-16.
Στη δεύτερη περίοδο οι παίκτριές μας διεύρυναν συνεχώς την υπέρ τους διαφορά φτάνοντας στους δεκαπέντε πόντους(38-23) στο τέλος του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και έως το τέλος του παιχνιδιού ο Φάρος μας πήρε…φόρα και δεν τον σταματούσε κανένας. Το υπόλοιπο της αναμέτρησης είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με την ομάδα μας να φτάνει σε μια εύκολη νίκη με σκορ 81-45.

Δεκάλεπτα: 21-16, 38-23, 63-35, 81-45

Φάρος Κερατσινίου(Λειβάδης): Γκριτζά 5(4 ριμπ., 6 κλεψ.), Καλογήρου 2, Γούναρη 12(2), Παπαμιχαήλ 9, Μαγκλάρα 4, Καραπατάκη 2, Κεχαγιά 15(2)(6 ριμπ., 7 ασ., 2 κλεψ.),Δίελα 5(1)(5 ριμπ.), Τζόνσον 7(9 ριμπ.), Καρακασίδου 2, Αλεξανδρίδου 2(4 ριμπ.), Γουόκερ 16(6 ριμπ.).

Παναθλητικός(Καφαντάρη): Χαιριστανίδου 4, Γραψα 2, Κιλαζίδου, Κυρατζή 6, Σύρρα 4, Νάστου 4(1), Μπράουν 4, Κατωπόδι, Γκλεζάκη 5, Ρις 16.