Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

Εύκολη νίκη(82-65) κόντρα στον Αθηναϊκό

Ο Φάρος Κερατσινίου πήρε μία εύκολη νίκη με σκορ 82-65 στο Κλειστό του «Π. Νικολαΐδης” για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με αποτέλεσμα να κλείσει η περίοδος με το Φάρο μας να προηγείται με σκορ 20-19.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ με αποτέλεσμα το ημίχρονο να μας βρει μπροστά στο σκορ με έξι πόντους(38-32).
Στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου οι παίκτριές μας μπήκαν δυναμίκά στο παιχνίδι θέλοντας να «καθαρίσουν” το ματς. Έτσι προηγήθηκαν αρχικά με δέκα πόντους(44-34) στο 22’00”. Στο 26’00” ο Αθηναϊκός αντέδρασε και πλησίασε στο καλάθι(44-42). Λίγο αργότερα η διαφορά πήγε εκ νέου στους δέκα πόντους(52-42) με την περίοδο να βρίσκει την ομάδα μας μπροστά με 52-46.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Φάρος μας πήρε… μπρος μη μπορώντας ο αντίπαλος να τον σταματήσει. Όσο περνούσε η ώρα η υπέρ μας διαφορά διευρυνόταν με αποτέλεσμα να πάρουμε μία εύκολη νίκη με σκορ 82-65.

Δεκάλεπτα: 20-19, 38-32, 52-46, 82-65

Φάρος Κερατσινίου(Λειβάδης): Γκριτζά 4 , Καλογήρου, Γούναρη 9(3), Παπαμιχαήλ 7(10 ριμπ.) , Μαγκλάρα 11(6 ασ.), Κεχαγιά 13(3),(4 ασ.), Δίελα 5(1), Τζόνσον 18(15 ριμπ.), Γουόκερ 15, Καρακασίδου , Αλεξανδρίδου , Παπαδοπούλου.

Αθηναϊκός(Γκουζίνη): Τζανετάτου 2, Στούπα 11(1), Τραγούλια, Δορδοκίδη, Κόνιαλη 15(2), Λιτλ 5 , Μαργαρίτη, Σλούκα 5(1) , Σουάν 4 , Μάκε 23(3),